AUDI E-tron izkonkurē Teslu Norvēģijā

Vairumam auto cilvēku ir zināms, ka Norvēģija ir elektrisko auto sapņu zeme, tiks liels elektroauto īpatsvars nav nevienā citā valstī un AUDI ir kļuvis par pārdotāko elektroauto oktobrī.

Dubultojušies pārdošanas apjomi

Novembra mēnesis ir pienācis ar patīkamām ziņām no Norvēģijas. Saņemot jaunākos auto reģistrācijas datus par oktobri, Ingloštates elektriskais AUDI ir uzrādījis teicamus pārdošanas apjomus, vienā mēnesī ir pārdotas 873 vienības. Tas ir vairāk par tiešajiem konkurentiem Jaguar I-Peace un pašu elektroauto tēvu Teslu Model-X.

AUDI dīleriem Norvēģijā noteikti nācies pasvīst, jo pārdošanas apjomi ir teju dubultojušies no 476 vienībām septembrī, līdz 873 vienībām oktobrī. Teicams rezultāts, ar šādiem pārdošanas apjomiem AUDI E-tron ir pārdotākais elektroauto Norvēģijā, izcīnījis 8.3% no tirgus.

Drīz situācija noteikti mainīsies, jo tirgū ir gaidāms jaunpienācējs Mercedes-Benz ECQ līdz ar to cīņa par klientiem būs spraigāka. Pirms elektroauto segmentā iesaistījās AUDI un Jaguar, Tesla Model X gadā tika pārdotas aptuveni 13 000 vienības, turpretī līdz 2019.gada oktobrim pārdošanas apjomi ir sarukuši līdz 1 800 vienībām.

Kopējie pārdošanas apjomi līdz 2019.gada oktobrim Norvēģijā:
  • Tesla Model X – 1,781 (Visā 2018.gadā – 4,981
  • Jaguar I-PACE – 2,820 (Visā 2018.gadā – 1,081
  • Audi e-tron – 4,577

Valsts, kas kļuva ļoti bagāta pateicoties nafta ieguvēm, šobrīd straujiem soļiem dodas virzienā, kas paredz atteikties pilnībā no fosīlās degvielas, 35% no visiem pārdotajiem auto ir tieši ar elektrību darbināmi un pārdošanas apjomi norāda tikai uz to, ka AUDI iet pareizu ceļu.

Leave a Reply