Izbrauciens uz Igaunijas Aviācijas muzeju

Datums: 19.08
Laiks un izbraukšanas lokācija: Tiks precizēta
Brauciena distanci no Rīgas: 500 km abos virzienos
Dalības maksa: 10 EUR no personas (ar gidu – nedaudz dārgāk)
Ziedojums no auto par brauciena organizēšanu: 1.5 EUR

Brauciena mērķis: Igaunijas aviācijas muzejs

“AUDI Latvija” komūna aicina visus auto entuziastus pievienoties interesantam braucienam uz Igaunijas Aviācijas muzeju. Mūsu galvenais apskates objekts ir šis muzejs, kurā varēsim iepazīties ar dažādu laikmetu un veidu aviācijas vēsturi.

Lai piedalītos šajā pasākumā, nepieciešams pievienoties mūsu whatsapp grupai kurā bez spama informēšanu par jaunumiem, kā lokācija kur tiekamies un cikos izbraucam. Pagaidām atsevišķa reģistrācija nav plānota, bet pastāv varbūtība, ka čatā ielikšu linku uz pieteikšanos, lai saprastu cilvēku skaitu. Piemēram, gadījumā, ja vēlēsimies organizēt kopēju pusdienošanu kādā no ēstuvēm.

Igaunijas aviācijas muzejs atrodas aptuveni 250km attālumā no Rīgas, Tartu apkaimē. Iespējams, brauciena laikā apskatīsim arī kādus citus objektu Igaunijā vai Latvijā, tas atkarīgs no laika daudzuma ko patērēsim pašā muzejā.

Igaunijas aviācijas muzejs

Igaunijas aviācijas muzejs ir viens no aizraujošākajiem un vēsturiskākajiem muzejiem Baltijas reģionā. Tas atrodas tikai pāris stundu braucienā no Rīgas, kas padara to par ideālu mērķi mūsu komūnas braucienam.

Muzejs tika dibināts 1984. gadā un ir bagāts ar interesantiem un retiem aviācijas eksponātiem, kas aptver vairākus gadsimtus aviācijas vēsturē. Apmeklētāji varēs apskatīt vairākas dažādas lidaparātu kategorijas, tostarp:

  • Senlaiku lidaparātus, kas atklāja aviācijas ceļu pirms daudziem gadiem;
  • Starptautiski atpazīstamus militāros lidaparātus no dažādām laikmetu periodām;
  • Retus civilos lidmašīnas modeļus, kas bija līderi savā laikā.
Interaktīvās ekspozīcijas un vēsturiskās rekonstrukcijas sniedz iespēju apmeklētājiem iegūt dziļāku izpratni par aviācijas attīstību un izmēģināt dažas lidaparātu simulācijas.

Muzeja vēsturiskās ēkas un vidi varēsiet novērtēt arī tiem, kas interesējas par arhitektūras un pilsētbūvniecības vēsturi, jo dažas no tām saglabājušās no pagājušā gadsimta sākuma.

Lūdzu, ņemiet vērā, ka fotogrāfēšana un filmēšana muzeja ekspozīcijās var būt ierobežota, un ir svarīgi ievērot muzeja noteiktos drošības noteikumus un uzvedības standartus.

Pievienoties Whatsapp grupai -> SPIED TE

Aviācijas muzeja mājas lapa – https://www.lennundusmuuseum.ee/lv/par-muzeju/

Leave a Reply