Kā veicies AUDI 2016. gadā?

Vienmēr ir interesanti palūkoties uz iepriekšējo gadu un pavērot statistiku.
Man ir bijusi tā iespēja iepazīties ar AUDI pārdošanas apjomiem Latvijā un pasaulē – tad nu vēlējos izvilkt no tā visa kādas interesantākas nianses.

Braukājot pa Latvijas ceļiem var novērot tādu lietu, ka cilvēki bieži vien automašīnas izvēlas tādās vienkāršākās krāsās. Tieši to arī pierāda pārdošanas statistika.
Pirmajās 3 vietās ierindojas – melna, balta un pelēka krāsa. Diez kāpēc? Ja man pašam būtu iespēja izvēlēties, tad noteikti ņemtu sarkanu krāsu vai kādu citu, bet noteikti ne kādu no šim 3 krāsām. Protams, tas ir personīgs viedoklis.

AUDI pārdošanas apjomi 2016. gadā

Diez kuru AUDI tad visbiežāk izvēlas pircēji? Ja skatāmies pret 2015. gadu, tad negaidīti liels kāpums ir AUDI R8. Tie ir nedaudz mazāk par 3000 pārdotiem R8 2016. gadā. Bet ja palūkojamies, kurš auto ir visvairāk nopirkts, tad tas ir AUDI Q3, kuram uz papēžiem min AUDI Q7.
1. AUDI Q3
2. AUDI Q7
3. AUDI A4

Vislielākais pārdošanas apjoma kāpums AUDI Q7, bet aiz šī lielā SUV seko mazais, ātrais R8. Prieks skatīties uz tiem AUDI, kuru pārdošanas apjomi ir auguši! Bet diemžēl ir arī AUDI modeļi, kuriem pārdošanā nav veicies tik labi, kā mēs visi to gribētu. Vislielākais kritums ir AUDI A8, ja skatāmies pret 2015. gadu, tad tie ir nedaudz vairāk kā -20%.

2016. gads AUDI pārdošanā ir 2. labākais tā vēsturē, tas nozīmē tikai to, ka AUDI fanu paliek arvien vairāk un vairāk.

Kā ir gājis Latvijā?

Kā jau iepriekš minēju, tad 2016. gads ir bijis ļoti labs. Pārdošanas apjomi Latvijā ir kāpuši vairāk kā par 20%, kas ir labs rādītājs. Ja skatāmies premium auto tirdzniecībā, tad gads ar mīnuss zīmi ir BMW, Land Rover un Porsche. Kuram tad ir veicies vislabāk? – Jaguar! Tiesa, tas ir tikai procentuāli pret 2015. gadu.

Visbiežāk dzirdētās diskusijas motora izvēles ziņā jeb, ko labāk izvēlēties – dīzelis vai benzīns? Tad pēc pārdošanas apjomiem neviennozīmīgi vairāk izvēlas benzīna dzinējus. Tikai par 2% vairāk cilvēki izvēlējušies benzīna dzinējus, tātad, nevar teikt, ka viens vai otrs ir populārāks.
Dzinēja izvēlē cilvēkiem labāk pie sirds gājis 2.0TFSI, salīdzinoši ekonomisks un jaudīgs.

Kāda tad izskatās nākotne?

Visi esam dzirdējuši par to, ka ES komisijas un citi dabas resursu departamenti spiež uz ražotajiem, lai tie veidotu ekoloģiskākus dzinējus. Kā arī lielāki nodokļi esošajiem dzinējiem liek domāt par to, kā visu elektrificēt.
AUDI ir savs plāns – jau līdz 2025. gadam plānots, ka 1/3 AUDI, kuri izripo no rūpnīcas, jau būs elektrificēti.
Lielāko problēmu sagādā TDI dzinēji, kuri ir arī lielākie dabas piesārņotāji. Šiem dzinējiem tikts palielināti standarti ar kādiem izmešiem tie drīkst darboties, tāpēc tiek prognozēts, ka dīzeļdzinēju automašīnas kļūs dārgākas. Provizoriski tie varētu būt 2000 EUR – 5000 EUR. Šie dzinēji nepazudīs, tikai paliks komplicētāki un grūtāk ražojami, līdz ar to šis cenu kāpums.

AUDI sadarbībā ar Nvidia strādā pie AUDI Q7, kurš praktiski varēs vadīt automašīnu bez cilvēka palīdzības. Pateicoties izstrādātam algoritmam, divām priekšējām kamerām un vēl citiem sensoriem, AUDI spēs lasīt ceļu un notiekošo uz tā.
Tiesa, sākumā ir vajadzīgs cilvēks, kurš brauc ar šo Q7. Laika gaitā AI jeb dators iemācās un atpazīst ceļu, luksoforus, un kļūst spējīgs patstāvīgi braukt uz priekšu. Dators pat spēs atpazīt apgaismojumu un laikapstākļus, lai varētu adaptēties un braukt attiecīgi situācijai.

Datori, datori – visur tie datori. Tuvākajā nākotnē gaidāms AUDI A8, kurš varēs noparkoties bez Jums. Viss ko Jums vajag ir modernais telefons – smartphone, lai varētu kontrolēt un komandēt savu automašīnu! Kā piemēram, redzat pārkingā brīvu vietu, bet saprotat, ka vieta ir tik šaura, ka pa durvīm lāgā nespēsiet izkāpt? Tad nu, atliks Jums izkāpt no AUDI un piespiest telefonā pogu, lai automašīna pati noparkotos, pēcāk arī izparkotos ārā no stāvvietas.
Kā arī, kuram gan patīk sēdēt sastrēgumos? AUDI A8 būs iespēja šo prieku nodot datoram, tas pats būs spējīgs braukt uz priekšu un apstāties kad nepieciešams. Vislabāk izmantot sastrēgumos, bet šo funkciju varēsim izmantot, ja netiks pārsniegti 60km/h.

Kā arī – 2018. gadā ir gaidāms jaunums AUDI Q8! Par to sīkāk citreiz…

Leave a Reply