Pirmais AUDI S5 ar Tesla Model S dvēseli!

Nu dien ASV dzīvo ļoti radoši cilvēki!
To skaitā Sems (Samuel) un Sergejs, kuri uzbūvēja PIRMO un pagaidām arī vienīgo pilnīgi elektrisko AUDI S5!
Iepriekš jau rakstīju, ka ASV tirgū Teslai lielākais konkurents ir AUDI, tad nu šie divi radošie cilvēki sapāroja Tesla Model S ar AUDI S5.
Sems jau no paša sākuma zināja kuru AUDI modeli viņš vēlas pārbūvēt un tā bija neviena cita kā sportiskā kupeja S5. Kupeja orģināli no rūpnīcas nākusi ar V8 4.2L dzinēju, bet šobrīd darbojas tikai un vienīgi uz strāvas.

Uzsākot projektu viņam nebija idejas kā lielo Teslas bateriju ievietot mazajā S5 kupejā un kā saglabāt AUDI pilnpiedziņas sistēmu. Laikam ritot tika izdomāti dažādi tehniski risinājumi kur likt baterijas un kā panākt, lai viss strādā. Gluži kā jebkuram citam elektroauto, arī S5 vairs nav tipiskās ātrumkārbas, bet gan parastais variators ar Drive, Reverse un Neutral opcijām.

Semam un viņa komandai priekšā bija īpaši grūts uzdevums, jo bija jāsavieno kopā divas sistēmas – Teslas un AUDI, iepriekš to neviens nebija darījis, līdz ar to māte google nespēja palīdzēt. Vajadzēja sapārot vairākus vadības blokus tā, lai tie saprastos savā starpā. Tas vel nebija viss, izņemot elektrisko dzinēju no Tesla Model S, tas nedarbojās, jo saprata ka neatrodas vairs automašīnā. Uzdevums nebija no vieglajiem, jo dzinējs darbojas tikai ar Teslas iekšējo vadības sistēmu, bet ja tās nav – pats dzinējs arī nestrādā.

Papildus mehānisko daļu sapārošanai, viņiem nācās arī savienot iekšējās Teslas un AUDI datorsistēmas, jo kā iepriekš minēju – atvienojot motoru no Teslas sistēmas, tas nedarbojas. Būtu arī dīvaini uz AUDI pārlikt visu Teslas operētājsistēmu, tāpēc tika pieņemts lēmums mēģināt abas sistēmas savienot.
Galu galā uzdevums tika izpildīts un AUDI S5 pilnvērtīgi darbojas uz strāvas, brauc bez skaņas un zibenīgi paātrinas. Automašīnas elektriskie dzinēji attīsta 310Kw un 610nm, ja salīdzinām ar AUDI E-tron – 300Kw un 664nm.
Zemāk pievienošu Youtube video, kur pats auto īpašnieks izstāsta un nodemostrē visu sīkāk.

Leave a Reply