Izbrauciens uz Liepāju! + Reģistrācija

*Reģistrācija raksta apakšā!
Sveicināti sekotaji!
Ir pienācis ilgi gaidītais brīdis un ar prieku paziņojam par plānoto izbraucienu uz Liepāju! Kādu laiciņu esam klusējuši un nu pienācis brīdis klusumu pārtraukt. Braucienus organizējam ar zināmu regularitāti un gadu gaitā esam izbraukājuši teju visu Latviju, praktiski pēdējā apskates vieta arī ir palikusi Liepāja.
Datums: 18.jūnijs, izbraukšana agri no rīta, laiks tiks precizēts un informēšu tos, kuri būs pieteikušies braucienam.
Pulcēšanās lokācija tiks publicēta whatsapp čatā.
Maršruta plāns:

Plānojas nobraukt aptuveni 550km, ja rēķinam no Rīgas, bet tas nav lielākais ko izbraucienā esam veikuši.
1. Pastaigu taka gar Ālandes upi

Pastaigu taka 3 km garumā vijas gar līkumotajiem Ālandes upes krastiem cauri mūsdienu Grobiņai, savienojot vairākus Grobiņas arheoloģiskā ansambļa pieminekļus, kā viduslaiku pils ar bastioniem, Skābaržu kalns un Priediena senkapi. Visā takas garumā izvietoti stendi, kuros attēloti Grobiņai nozīmīgi vēstures stāsti.

Bildes apskatāmas te – https://liepaja.travel/darit-un-redzet/pastaigu-taka-gar-alandes-upi/
2. Redans

Redans ir 19. gadsimta beigās celtā Liepājas Jūras cietokšņa daļa, kur notikušas Latvijai nozīmīgas cīņas. Lai gan uzbūvētie nocietinājumi ap Karostu tika atzīti par stratēģisku kļūdu un vairums no tiem saspridzināti, Redans palicis teju neskarts. Tā ir arī vienīgā nocietinājuma daļa, kur notikusi reāla karadarbība.

1919. gada 14. novembrī šeit notika brīvības cīņas par neatkarīgu Latviju, aizstāvot Liepāju pret Bermonta karaspēku. 14. novembra rītā, pārejot aizsalušo Tosmares ezeru, bermontiešu kājnieki ieņēma Redanu. Taču dažu stundu laikā liepājnieki veica niknu pretuzbrukumu, un vāciešiem nācās atkāpties.

Sīkāka informācija te – https://liepaja.travel/darit-un-redzet/redans/
3. Ziemeļu forti

19. gadsimta beigās, lai pasargātu Liepājas jūras kara bāzi ienaidnieka uzbrukuma gadījumā, tika izbūvēti nocietinājumi tagadējās Karostas teritorijā un arī Liepājas centrā un pie dienvidu robežas.

Nepilnus 10 gadus pēc to izbūves – 1908. gada novembrī – Liepājas cietoksni likvidēja, jo atzina, ka tā celtniecība bijusi stratēģiska kļūda. Daļu lielgabalu demontēja un aizveda uz Kauņas cietoksni Lietuvā, daļu pārkausēja. Lai iznīcinātu nocietinājumu, fortifikācijas būves tika divas reizes spridzinātas. Līdz mūsdienām saglabājušās līdz galam nesaspridzinātās artilērijas baterijas un pazemes būves.

Sīkāka informācija te – https://liepaja.travel/darit-un-redzet/ziemelu-forti/
4. Rucavas raķešu bāze

Rucavas bijušo zenītraķešu bāzi ieskauj plašie Baltijas jūras piekrastes meži. Objekts atrodas novada padomes īpašumā un šobrīd netiek izmantots. Saglabājušās ēku paliekas un bijušās raķešu noliktavas.

Diemžēl par šo lokāciju daudz informācijas nav atrodams, līdz ar to nevaru Jums garantēt par to, cik labs un interesants būs apskates objekts. Tiek apsvērta iespēja, ja izbrauciena dienā konsatēsim, ka trūkst laika, tad šo vietu izlaist.
5. Zirgu salas pastaigu taka

4 km gara pastaigu taka, koka laipas, divas skatu platformas ezerā un putnu vērošanas tornis. Taka papildināta ar augu stādījumiem, āra trenažieriem un iekārtotām atpūtas vietām.

Zirgu sala ir lielākā no 15 Liepājas ezera salām.

2018. gadā izbūvējot dabas taku, sakopta teritorija 1,75 hektāru platībā. Teritorijā izveidotas dobes 1 950 kvadrātmetru platībā, kopumā iestādot 14,6 tūkstošus graudzāļu un medus augu stādu. Tāpat izbūvēta puskilometru gara pastaigu taka ar šķembu segumu un koka laipas ar divām skatu platformām virs ezera ūdenslīmeņa. Dabas taka papildināta ar trīs āra trenažieriem, kā arī atpūtas vietām, kurās ir gan piknika galdi ar soliem un atkritumu urnām, gan arī ugunskura vietas.

Dabas takas apmeklētāju informēšanai un izglītošanai uzstādīti trīs informatīvi stendi par Liepājas ezera dabas vērtībām, četras brīdinājuma un trīs norāžu zīmes. Dabas takā uzstādīts arī apmeklētāju skaitītājs, lai varētu novērtēt, cik daudz cilvēku ikdienā apmeklē pastaigu taku.

6. Liepājas ezera skatu tornis
Izveidota gandrīz kilometru gara koka laipa, kas ved uz aptuveni 10m augsto skatu torni.


Aptuveni šādi izskatās mūs izbrauciens, bet kā minēju, tad kādi skata punkti var mainīties. Gadījumā, ja Tu zini kādu foršu vietu, kas ir šajā apvidū droši uzraksti mums uz info@audilatvija.lv
Reģistrācija tiks atvērta pirmdien 13.06, kārtējo reizi dalībnieku skaits būs ierobežots, bet tas ir tikai tādēļ, lai pasākumu varētu izkontrolēt un neveidotos pārspīlēti liels haoss. Reģistrācijas links būs pieejams audilatvija.lv un mūsu facebook lapā pie konkrētā eventa. Tiek apsvērta ideja par piknika rīkošanu kādā no atpūtas punktiem, bet tas būs atkarīgs no laikaapstākļu prognozes.