Rudens izbrauciens!

Kad koku zaros vērojam viegli dzeltenīgās lapas, saprotam – rudens tuvojas. Ja pavisam precīzi – 23.septembrī Latvijā iestāsies astronomiskais Rudens! Tas nozīmē tikai vienu – gatavojamies AUDI Latvija rudens izbraucienam. Izbrauciens notiks 12.10

Kur brauksim?

Brauciena maršruts ir aptuveni šāds:
1. Teirumnieku purva taka; Teirumnieku purvs ir daļa no Lubāna mitrāja lielā plašuma – kā jau augstajā purvā, tā augi barojas galvenokārt ar barības vielām, kuras saņem no lietus ūdens. Šeit interesentiem atklājas purva augu vienreizība un rodas skaidrība par to, kuras ir spilves, kā izskatās rasenes, kosas un daudzi citi augi. Tā ļauj apbrīnot teju mītisko purva ainavu un izbaudīt dabu visā tās krāšņumā. Teirumnieku ezera krastā izveidotas trīs atpūtas vietas ar skatu laukumiem. Īpaši ērti tas ir putnu vērotājiem – pavasarī (aprīlis/maijs) un rudenī (septembris/oktobris), kad ezeru kā pulcēšanās vietu izmanto neskaitāmi ceļojošo putnu bari. Purvi ir īpaša vieta – atbrauc uz šejieni saullēktā un ieelpo purva miglu!

Purva taka

2. Mini Zoo “Rosite”;Cenas no 4 Eur / pieaugušajiem, no 2 Eur / bērniem līdz 6 gadu vecumam
Mini zoo “Rozīte” ir eksotisko putnu un pundurdzīvnieku privātā kolekcija ar 200 dzīvniekiem. Tāpat apskati saimnieka būvētas vējdzirnavas, iezvani vara un sudraba zvanus, un atpūties labiekārtotā piknika vietā. https://www.facebook.com/minizoorozite/

MiniZoo

3. Rēzeknes pilskalns;
Izceļas kā iespaidīga reljefa forma (15 m) Rēzeknes upes labajā krastā. 9. – 12. gs. šeit atradās seno latgaļu pils, kuras vietā 1285. g. Livonijas ordenis uzsāka divstāvu mūra pils celtniecību. Līdz mūsdienām pilskalnā saglabājušās nelielas pils drupas.

Rēzeknes Pilskalns

4. Ludzas Viduslaiku pilsdrupas;
1399. gadā vācu krustneši pilskalnā starp Lielo un Mazo Ludzas ezeru Livonijas ordeņa austrumu robežas aizsardzībai uzcēla varenu pili – trīsstāvīgu mūra celtni ar 6 torņiem, 3 vārtiem un 2 priekšpilīm. Pils tika celta no pelēkiem laukakmeņiem un sarkaniem ķieģeļiem, rotāta melniem glazētiem ķieģeļiem. Pils drupas ir iemīļota pilsētnieku un viesu atpūtas vieta, no kuras paveras skaistākā pilsētas panorāma. Ar seno pili, tās ķēniņu un noburto princesi saistās vairākas skaistas leģendas.

Ludzas Viduslaiku pils drupas

5. Numernes valnis; – Pikniks tiks rīkots te!
Dabas parkā atrodas skatu tornis, kas ir 20 metrus augsts un no tā paveras plašs skats uz Kārsavas novadu. Blakus skatu tornim ir uzstādīti divi zvaigžņu vērošanas krēsli, kas dienā ļaus aplūkot skaisto panorāmu un tumšajos laikos palīdzēs dabasmīļiem noķert krītošās zvaigznes. Nomarķētais vietējais velomaršuts nr. 776 izved riteņbraucējus pa skaistākajām dabas parka vietām un ļauj izbaudīt Numernes vaļņa pauguraino reljefu. Dabas parka “Numernes valnis” teritorijā ir izveidota dabas taka aizved pie vides instalācijas objekta “Uguns”, kas tika uzstādīts Ziemeļlatgales novados ar īpašu vēstījumu – ieklausīties dabā, cienīt tās teikto, apjaust to, ka cilvēks nav vienīgais dabas iemītnieks un mums visapkārt ir daudz saudzējama un kopjama. Projekts “Loba doba Zīmeļlatgolā jeb atklāj dabas pētnieku sevī!” veltīts Latvijas simtgadei.

Valnis

Braucienā var piedalīties ikviens AUDI Latvija sekotājs un AUDI entuziasts! Brauciens aizņems teju visu dienu! Sāksim ļoti agri, beigsim vēlu vakarā. Brauciena distance no Rīgas – maršruts – Rīga sasniedz teju 700km. Braucienā dalības maksas nav! Tikai par ieeju Mini Zoo!


Informācija sekos

– Būs atsevišķš čats braucienam whatsapp.
– Nepieciešama lietotne tiešsaites rācijai, lai varam sazināties brauciena laikā.
– Izbraukšanas laiki.
– Tikšanās vieta.
– Pieteikšanās links.

Jautājumu gadījumā droši rakstiet uz info@audilatvija.lv

Leave a Reply