AUDI samazinās modeļu piedāvājumu.

AUDI tic, ka “mazāk ir vairāk” (less is more), jau ir sākts darbs pie AUDI modeļu vienkāršošanas, lai samazinātu izmaksas un palielinātu peļņu. No malas tas ir grūti pamanāms, jo arvien biežāk redzam jaunu auto iznākšanu. Piemēram, AUDI Q8, AUDI E-tron, AUDI A1 Citycarver u.c, bet jau uz doto brīdi var manīt izmaiņas komplektācijās ar dzinējiem un ātrumpārslēdzēju tipiem. Un līdz šim jau piedāvājums ir vienkāršots līdz 27%, bet mērķis ir sasniegt gandrīz 50%.

Ko tas nozīmē?

AUDI vēlas kļūt par pirmo auto ražotāju, kas ir sasniedzis apzīmējumu “vienkāršotais premium”(simplified premium), lai sasniegtu savu mērķi nāksies atteikties no vairākiem plaši zināmiem modeļiem, lai arī nav zināms kuri modeļi tie būs, bet retoriski jautāja – “Vai ir nepieciešams sedans un sportback opcija vienam un tam pašam modelim?”.
Tiek prognozēts, ka AUDI modeļu piedāvājums tiks samazināts par 30%, tajā pat laikā palielinot piedāvājumu premium segmenta modeļos, bet samazinot budžeta klases modeļus klāstu. Visticamāk, tas nozīmē, ka modeļu klāsts virs A6 tiks palielināts.
Iepriekš tika runāts, ka AUDI R8 modeli vairāk neražos, bet kā šobrīd tiek ziņots, ka tomēr trešās paaudzes R8 mēs vel redzēsim, tikai jautājums – pilnīgi elektrisku vai hibrīda variantā. Kā arī AUDI TT nav aizmirsts.

Rezumējot informāciju varam saprast, ka jaunos AUDI īpašniekus sagaida mazāka izvēle pie auto komplektācijas. Ļoti iespējams vairs nevarēsim plaši manevrēt ar dzinēju iespējām, kā arī ātrumkastēm. Tiesa, jau šobrīd lielākā daļa modeļu pāriet tikai uz automātiskajām ātrumkastēm un manuāļi sāk palikt par vēsturi. Varētu vilkt paralēles ar Iphone, ari Apple ir vienkāršots premium zīmols. Izveido tikai pāris modeļus ar 3 dažādām iespējām, tādējādi vienkāršojot piedāvājumu un samazinot izmaksas, ņemot vērā, ka jāražo tikai 3 modeļi.

Leave a Reply