Vai mūs sagaida jauns SUV no AUDI?
Pirms kāda laika AUDI konkurents BMW laida klajā savu lielāku SUV automašīnu BMW X7 un bija tikai laika jautājums, kad AUDI liks kaut ko pretī

AUDI Q9

Par to, ka AUDI plāno ražot savu lielāko SUV runāja jau kādu laiku atpakaļ, bet tās vairāk bija tikai baumas, jo nebija tam nekādu taustāmu pierādījumu. Jau tālajā 2013.gadā sāka par to runāt, jo AUDI bija pieteicis prečuzīmi “Q9”, līdz ar to AUDI faniem bija skaidrs, kas notiek.
Kāds nopublicējis spiegu foto, kurā redzams AUDI testējot kādu vel iepriekš neredzētu Q sērijas automašīnu. Pēc aprisēm var uzreiz pateikt, ka tas ir lielāks par Q7 un Q8, līdz ar to uzreiz izslēdzama teorija par to, ka tas varētu būt jaunākais AUDI Q7 vai Q8 modelis.
Lai arī neviens publiski nav teicis, ka tas ir kāds konkrēts modelis ar konkrētu nosaukumu, bet loģiski spriežot – tas ir nekas cits kā AUDI Q9.

motor1.com

Konkrētais spiegu noķertais AUDI atrodas VAG grupas testēšanas centrā Zviedrījā, kur to pārbauda aukstākā klimatā. Kā zināms, ražotāji savus jaunākos modeļus testē dažādos apstākļos, lai spētu izķert nepamanītos defektus.
Lai arī automašīna ir kamuflāžas ietērpā, tomēr var saskatīt kaut kādas aprises. Ja sākumā bija domāts, ka Q9 varētu būt kupejas tipa auto, tad šobrīd redzam, ka tas ir pilntiesīgs džips ar lielāku bagažvnieka nodalījumu.
Esam raduši redzēt AUDI automašīnas visai sportiskās formās, bet skatoties uz redzamajamiem attēliem, rodas sajūta, ka šis modelis varētu būt viens no nesportiskākajiem Q modeļiem.
Vel iezīmīga lieta, ka Q9 netiks būvēts uz tās pašas platformas uz kuras visi pārējie Q serijas AUDI, jeb MLB-Evo, šoreiz tiek izmantota MQB platforma uz kuras tiek būvēts milzīgais VW Atlas modelis.
Neatbildētā un baumām pilnā sadaļa ir par to, kādi dzinēji tiks izmantoti Q9 modelī un zinot, ka AUDI pāriet uz pilnīgu eletrifikāciju – vai Q9 nebūs hibrīds?
Dažādi eksperti izsaka dažādas opcijas, kā arī par to vai būs Q9 sportiskās S un RS versijas. Cik cilvēku, tik viedokļu.
Populārākās teorijas par dzinējiem kuri būs pieejami AUDI Q9:
3.0 V6 TFSI
3.0 V6 TFSi ar hibrīda plug-in sistēmu
4.0 TFSI bitturbo – Līdzīgi kādi pieejami AUDI SQ7 un SQ8 modeļos.
Pagaidām nav minēti TDI dzinēji, bet šobrīd neskaidro lietu ir vairāk kā sunim blusu, tāpēc varam tikai minēt.

Provizoriskais datums, kad varētu debitēt AUDI Q9 ir 2022.gads, par precīzu mēnesi nemaz nav runas. Kā arī par cenu runāt būtu smieklīgi, tomēr varam būt droši, ka cena svārstīsies pie 100 000EUR.

Leave a Reply