AUDI E-tron iecienītākais Norvēģijā!

Pirms neilga laika jau rakstījām, ka Norvēģijā AUDI ir sastādījis nopietnu konkurenci Teslai. Šobrīd pirmajos divos 2020.gada mēnešos Tesla pārdošanas apjomi ir krietni sarukuši un AUDI E-tron ir pārdotākais elektriskais auto Norvēģijā

Norvēģija

Eiropas Savienības robežās Norvēģija ir lielākais bezemisijas auto tirgus. Jau no 1990.gada, kad Latvija vel nebija atguvusi neatkarību, Norvēģijā jau tika iestādītas sēklas idejai par 0 emisijas auto. Salīdzinoši nesen Tesla bija vienīgais jēdzīgais pilnīgi elektriskais auto par salīdzinoši pieejamu cenu. Līdz ar to Norvēģijā Tesla gāza kalnus, praktiski 60% no pārdotajiem auto ir tieši bez iekšdedzes dzinēja. Šobrīd izvēles iespējas ir krietni lielākās, kā tas bija pirms pāris gadiem, tirgū savu vārdu ir pieteicis Renault Zoe, Nissan Leaf, Hyundai Ioniq un daudzi citi.

Tesla Model 3
Ja salīdzinam ar 2019.gada aktīvāko mēnesi, tad martā Model 3 tika pārdots vairāk kā 5000 vienības, turpretī, ja salīdzinām ar 2020.gada pirmajiem diviem mēnešiem, tad tās ir tikai 200 vienības. Ļoti liels kritums.
Tesla Model S
2019.gada jūnijā pārdotas 400 vienības, bet 2020.gada pirmajos mēnešos tikai 19! Kā arī Model X pārdošanas apjomi ir nogāzušies no klints – tikai 32 vienības.

AUDI E-tron

Salīdzinot pārdošanas datus ar E-tron modeli, tad varam vērot, ka pārdošanas apjomu līkne vienmērīgi virzās uz augšu un pirmajos divos mēnešos kopā ir pārdoti 1888 AUDI. Tas ir vairāk nekā saskaitot visus Tesla modeļus kopā. Ar šādiem pārdošanas apjomiem AUDI ir pārdotākais EV Norvēģijā, tam seko VW e-Golf un Nissan Leaf.

Visus iepriekšējos gadus Tesla ir bijis TOP10 pārdotāko EV sarakstā, bet ar šo lielo pārdošanas apjomu kritumu, tas pirmo reizi vairs nav atrodams pirmajā desmitniekā un tikai Model 3 ir atrodams TOP20 pārdotāko EV sarakstā.

Turklāt, AUDI intensīvi papildina EV klāstu un 2019.gada beigās pasauli iepazīstināja ar AUDI Etron Sportback
Audi turpina uzsākto elektrifikāciju, prezentējot otru modeli no e-tron saimes. Audi e-tron Sportback ir dinamiska SUV kupeja, kas piedāvā līdz pat 300 kW jaudas un nobraukšanas distanci ar vienu akumulatoru uzlādi līdz 446 kilometriem. Automobiļa digitālie matrix LED priekšējie lukturi ir jauns elements, kas tagad pirmo reizi pieejams sērijveida ražošanas modelim. Šo lukturu gaisma tiek sadalīta nelielos pikseļos un to iespējams kontrolēt ar pirmšķirīgu precizitāti. Tādējādi šauros ceļa posmos tiek uzlabota noturēšanās savā braukšanas joslā, norādot automobiļa pozīciju joslā. Audi e-tron Sportback Latvijā būs pieejams 2020. gada pavasarī.
Līdz ar to varam prognozēt, ka AUDI savu pārstāvniecību Norvēģijā tikai palielinās.


Piesakies AUDI Latvija biedru kartei! Vairāk par 15 sadarbības partneriem, labs gan pašam, gan auto.

Lai saņemtu “AUDI Latvija” biedra karti ir jāaizpilda pieteikuma anketa
Pieteikuma anketa

Leave a Reply