AUDI RS2, kas tas ir par zvēru un ko tas ēd.

Uz šo tematu mani uzvedināja mūsu publicētā ziņa par latvieti, kurš pārdod savu RS2. Karstas diskusijas izvērtās sadaļā par cenu, kuru pārdevējs ir noteicis 39 000EUR. Kādam šķiet overpriced lamata, kādam atkal cena par zemu.

AUDI RS2

Vectēvs

AUDI RS2 ir ļoti unikāla un daudzās lietās ir celmlauzis. Praktiski RS2 uzsāka to, kas iepriekš vel nekad nebija redzēts – ātrs universālis (Speedy wagon). Bija pieņemts, ka sportiski auto var būt tikai sedani vai kupejas. Priekš 1994.gada, kad nāca klajā pirmie RS monstri tas bija kaut kas unikāls, Tu varēji satilpināt visu savu ģimeni vienā automašīnā un būt ātrākais uz Vācijas lielceļa. Ir pagājuši 25 gadi un RS modeļu klāsts ir visai iespaidīgs un ar tendenci palielināties.

Monstrs? Frankenšteins? Nē AUDI RS2

Kādu dienu AUDI un Porsche inženieri satikās un izdomāja kā pārsteigt auto pasauli. No virsbūves līnijām nedaudz lien ārā parasts AUDI 80 B4 avants, kas ir sapārots ar Porsche. Katrā sarunā kurā Tu piedalies un ir saruna par RS2, Tev ir jāpiemin fakts, ka “šis” ģimenes auto bija ātrāks 0-50km/h par McLaren F1! Tas ir kaut kas prātam neaptverams! (Testu veica AutoCar & Motor
Porsche inženieri paņēma slaveno AUDI 2.2t dzinēju un veica nelielus uzlabojumus. Uzlika lielāku KKK turbīnu, uzlaboja sprauslas, I/C, radiatoru. Degvielas sistēmu ņēma no Porsche 911, kā arī pilnīgi jauns vadības bloks (ECU). Praktiski no parastā AUDI 80 pāri palika – nekas! Ar šiem un vel citiem uzlabojumiem 2.2t dzinējs jau attīstīja 315Zs un 302nm. Ģimenes auto ar pilnpiedziņu un 300+zs, ar šādu auto tik tiešām varēja lidot. AUDI RS2 Lielai jaudai vajag arī labas bremzes, arī tās RS2 aizguva no Porsche, tāpat kā oriģinālos diskus no 964 Turbo. Nemaz nerunājot par sāna spoguļiem, priekšējā bampera miglas un pagrieziena lukturiem, kas arī nāk no Porsche!

Ļoti rets!

Sākumā bija plānots tos izlaist tikai 2 200 eksemplāros, bet sakarā ar lielo interesi apjomi tika palielināti gandrīz līdz 3 000 vienībām. Ražošanas brīdī AUDI RS2 cena svārstījās ap 55 000$, ja mēs skatāmies šobrīd tirgū pieejamos RS2, tad cenas skaitļos gandrīz nav mainījušās, protams, naudas vērtība ir krietni kritusies. Šobrīd mobilde.de ir pāris eksemplāri un cenu svārstības ir no 27 000EUR – 75 000EUR. Pie tam, lasot rakstu, kas tapis pāris dienas atpakaļ, bija pieejams RS2 par nepilniem 100 000EUR, bet jau pārdots! Interese par šiem auto ir un būs, tāpēc varētu teikt, ka RS2 ir sava veida bitkoins kuru jebkurā brīdī var iemainīt pret lielu naudu.

Nobeigums

Ņemot vērā, ka sākot ar 2019.gadu RS2 ir pieejams ASV tirgum (atļauts eksportēt uz ASV, jo a/m, kas paredzēts citu teritoriju tirgum nevar importēt ASV, ja vien tā nav ļoti īpaša vai sasniegusi 25 gadu vecumu), tad pieprasījums pēc ši unikālā AUDI tikai pieaugs. Jāatzīst, ka 100 000EUR iztērēt par 25 gadus vecu ikonu, varbūt, ir par šerpu, bet 50 000EUR varētu būt to vērti.

Ja šo automašīnu salīdzina ar mūsdienu RS modeļiem, tad protams, tas atpaliek visos jaudas parametros, bet bauda braukt ar RS2 ir lielāka nekā ar dažu labu jaunu sporta auto! Jaunajiem īpašniekiem būs jāsaskaras ar dažādām problēmām, viena no tām būs detaļu nepieejamība, jo tās vairs praktiski neražo un ja laimējas kaut ko jaunu atrast tad praktiski jāķer ciet! Liels prieks, ka arī pa Latvijas ceļiem braukā pāris RS2, pēc CSDD datiem uz 2018.gada 1.janvāri Latvijā bija reģistrēti trīs AUDI RS2 Avant, tomēr ticu, ka to ir vairāk. Personīgi zinu vismaz divus. Tāpēc, ja redzam kādu no tiem Latvijas ceļos, parādiet Thumbs Up, jo viņiem pieder AUDI auto ikona!

AUDI RS2

Leave a Reply