Uzlabotais AUDI A5

Vēl efektīvāks izskats
Audi A5 sportisko estētiku raksturo jaunās dizaina valodas elementi, kas aizgūti no pilnizmēra modeļiem. Jau 2007. gadā pirmā paaudze pārsteidza ar sportisku un harmonisku virsbūves līniju, savukārt otrā paaudze 2016. gadā ieviesa jaunus, asākus akcentus. Tagad ir būtiski mainīts Audi A5 ārējais izskats, jo sevišķi izceļot automobiļa priekšpusi. Singleframe radiatora reste tagad ir plakanāka un platāka, bet ventilācijas lūkas, kas atrodas virs restes, atgādina klasisko 1984. gada Audi Sport quattro . Visi A5 virsbūves un dzinēju varianti jau standarta aprīkojumā ir ar LED gaismām, savukārt papildaprīkojumā ir pieejama arī Matrix LED tehnoloģija ar Audi lāzera gaismām. Lielais MMI skārienjūtīgais ekrāns, kas ir jaunās operētājsistēmas vadības centrs, ir instrumentu paneļa centrālais elements.

AUDI A5 Sportback

Savienojamība
Pateicoties jaunajai MMI skārienjūtīgajai sistēmai, Audi A5 tagad piedāvā pieredzi, kas ir līdzīga, lietojot mūsdienu viedtālruni, bet 10,1 collas lielais skārienjūtīgais ekrāns ar akustisku atbildes reakciju aizstāj grozāmo spiedpogu, kas izmantota iepriekšējos modeļos.
Jaunās funkcijas padara navigāciju inteliģentu un intuitīvu, piemēram, tā iesaka maršrutus, balstoties uz iepriekš izvēlētiem galamērķiem. Audi Connect un Audi Connect Plus piedāvā plašus tiešsaistes pakalpojumus, tostarp tiešsaistes informāciju par ceļazīmēm un bīstamām situācijām, autostāvvietām ielas malās, kā arī Car-to-X pakalpojumus, kas kopš šī gada jūlija darbojas Ingolštatē, Vācijā. Car-to-X savieno automobili ar pilsētas centrālo datoru, kas kontrolē luksoforus, tādā veidā informējot vadītāju par luksoforu darbību. Savukārt myAudi aplikācija savieno automobili ar vadītāja viedtālruni. Standarta personalizācija nodrošina iespēju izveidot līdz pat septiņiem dažādiem lietotāju profiliem, ļaujot vienlaikus uzglabāt vairākus personīgos uzstādījumus un vēlamās funkcijas. Papildaprīkojumā pieejamā digitālā Audi Connect atslēga pārvērš Android viedtālruni par automobiļa atslēgu, ar kuru iespējams atslēgt durvis un iedarbināt dzinēju. Atjauninātajos A5 modeļos pieejamas arī autovadītāja asistentu sistēmas, no kurām vairākas pieejamas standarta aprīkojumā.

AUDI A5 Coupe

Efektīva jauda
Atjauninātie Audi A5 modeļi Eiropā pieejami ar dzinējiem, kuru jauda sākas no 163 ZS, šajā klāstā ietverti arī S modeļi ar krietni jaudīgākajiem V6 dzinējiem.
AUDI A5 Cabrio Pēc nonākšanas tirgū četri A5 dzinēju varianti tiks aprīkoti ar daļējo hibrīda tehnoloģiju (MHEV). Četru cilindru dzinējos MHEV sistēma integrēta 12 voltu elektriskajā sistēmā, savukārt S TDI modeļos – jaunajā 48 voltu galvenajā elektriskajā sistēmā. Audi mērījumi liecina, ka S5 TDI modelī šī elektrifikācija spēj samazināt degvielas patēriņu ikdienas braukšanas apstākļos pat par 0,4 litriem uz 100 kilometriem. Visi A5 modeļi aprīkoti ar automātisko pārnesumkārbu, kas pieejama septiņu pārnesumu S tronic vai astoņu pārnesumu tiptronic izpildījumā. quattro piedziņa ir pieejama papildaprīkojumā vidējās klases dzinēju variantiem, un tā piedāvāta standarta aprīkojumā ar trīs jaudīgākajiem dzinējiem.

Izsmalcināts sportiskums

Balstiekārta nevainojami saskan ar automobiļa izsmalcināto sportiskumu, kas vieno visus A5 modeļus. Stingrāka sporta balstiekārta un balstiekārta ar kontrolējamu amortizāciju pieejama papildaprīkojumā. Balstiekārta ar kontrolējamu amortizāciju integrēta Audi Drive Select dinamiskās vadības sistēmā, kas standarta aprīkojumā pieejama visos modeļos ar vismaz 140 kW jaudu.

Audi S5 TDI
700 Nm griezes moments un 347 ZS jauda – atjauninātie Audi S5 Sportback un S5 Coupé Eiropā pieejami ar V6 dīzeļdzinēju. 3.0 TDI piedāvā iespaidīgu jaudu, kā arī komfortablu un gludu braukšanu, ko daļēji nodrošina MHEV tehnoloģija un elektriskās piedziņas kompresors, kas atbalsta turbīnu. Abi S TDI modeļi no 0 līdz 100 km/h paātrinās ātrāk nekā 5 sekundēs, tiecoties pēc elektroniski nodrošinātā maksimālā ātruma 250 km/h. S5 Sportback un S5 Coupé modeļiem jaudu riteņos nodod astoņu pārnesumu tiptronic ātrumkārba un pastāvīgā quattro visu riteņu piedziņa.
AUDI S5 Coupe Audi A5 un S5 modeļus ar TDI dzinēju un sportisku jauno izskatu Eiropā iespējams pasūtīt, sākot no šī gada rudens, savukārt pie izplatītājiem tie nonāks 2020. gadā. Vācijā A5 Coupé 40 TFSI ar 12 V MHEV un 140 kW jaudu sākuma cena ir 42 900 eiro, bet S5 Coupé un S5 Sportback modeļu sākuma cena ir 66 500 eiro.

Leave a Reply