Neliels ieskats VW grupas mēdiju prezentācijas

Šodien pienāca ilgi gaidītais brīdis, kad mani, AUDI Latvija fanu lapas pārstāvi, uzaicināja uz VW grupas jaunumu prezentāciju.
Mediju konference, kurā VW grupas pārstāvji iepazīstināja ar jaunumiem, kurus mēs – VW grupas lietotāji sagaidīsim.

Nākotnē krietni liels uzsvars tiek likts uz elektromobiļiem. Pagaidām VAG grupā ļoti aktuāli ir VW e-Up, e-Golf. Pats uz ielām esmu manījis mazo ekovāģi e-Up. Tāds smaidīgs autiņš! Ja nemaldos, tad vismaz 1 aparāts ir RTU īpašumā.

Ja tirgus ar elektromobiļiem strauji augs, tad rodas jautājumi par to, vai Latvija ir gatava šādam pavērsienam. Tomēr – viss nav tik slikti! Plānots tuvākajos 3 gados sabūvēt tuvu 200 ātrās uzlādes stacijas. Tas ir interesanti, pagaidām ar vienu uzlādi varam nobraukt aptuveni 200-300km, kas ir salīdzinoši daudz. Bet tad atkal koks no diviem galiem – uzlāde. Bijām pieraduši, ka automašīnu var uzpildīt pāris minūšu laikā, tad ar e-auto tas īsti neies cauri.
Tiesa līdz 2025-2030. gadam šīs lietas varētu mainīties un uzlāde varētu notikt vēl ātrāk.

Mums visiem ierastajam Quattro režīmam klāt nācis ir Quattro Ultra.
Ko tas nozīmē?

Tā ir ļoti gudra, veikla sistēma, kura nosaka kurā brīdī slēgties klāt aizmugurējam tiltam. Daudzi velk paralēles ar Haldex sistēmu, kura ir izmantota AUDI A3 un AUDI TT modeļiem.
Sistēma, kura sekos līdzi braucējam un ar visādiem gudriem sensoriem lasīs ceļu, atpazīs dažādus ceļa apstākļus un attiecīgi saslēgsies, lai braucējs tiktu ārā no visādiem dubļiem, utml. Pietam, sistēma reaģē milisekundēs – respektīvi, braucējs nemaz nejutīs to brīdi, kad pieslēdzas aizmugurējais tilts. Man bail samelot, bet ja saprotu pareizi, tad panelī iedegsies signāls, kad pieslēdzas aizmugurējais tilts.

Beigsim te par šādām lietām runāt.
Pati prezentācija bija veltīta AUDI A5 Sportback un AUDI Q5.

Jāatzīmē skaistā A5 krāsa – tiešām burvīga! Iespējams, tāpēc ka man kā cilvēkam patīk šis tonis, bet cik saprotu tad vairumam šī krāsa gāja pie sirds.

Prezentācijā tika minēts arī par tādiem eksemplāriem, kā RS3 limousine, AUDI Q8 un AUDI A8. Personīgi pēc siluetiem iemīlējos tieši RS3 limuzīna versijā.
AUDI Q8, līdz kuram jāpagaida vēl gads, izskatījās kā no nākotnes izkāpis – ļoti interesants dizains.
Arī AUDI A8 solās būt pārsteigumiem pilns – tas labā nozīmē. Tas būs glances un elektronikas apvienojums. Vismaz man personīgi tā šķiet. Lieku cerības uz šo modeli, kuru prezentēs vēlāk – 2017.gadā.

Tas nu īsumā bija viss. Domāju, ka tuvākajās dienās jau būs izsmeļošāka informācija no auto ziņu portāliem. No tiem, kuri ar žurnālistiku nodarbojas profesionālā līmenī.
Gaidām AUDI pārsteigumus 2017.gadā!

Leave a Reply