Pavisam nesen bijām izbraucienā pa Latgali. Plānojot maršrutu apjautu patiesībā cik tā liela ir un nevarējām ietilipināt visus objektus vienā maršrutā. Jau tajā brīdī sapratu, ka būs nepieciešams velviens brauciens uz Latgali, šoreiz vairāk tiks apskatīta Daugvapils puse
Iepriekšējais brauciens nesolijās diezko patīkams, ja skatāmies no laikaprognozes, tomēr brauciena laikā viss bija teju ideāli. Dziļi neieslīgšu detaļās par to, kā mums gāja 1. braucienā, jo par to esmu rakstījis te: Kā mums gāja vasaras izbraucienā?
Lai arī maršruts ir izplānots un izziņots, tomēr jāsaka, ka ir neskaidrības, jo ar dažiem objektu īpašniekiem vel ir sarunas par to, vai viņi būs brīvi tajā laikā. Situācijā, ja kāds no objektiem izkritīs, tad skatīsimies ko varam likt vietā. Kā arī jāņem vērā fakts, ka šobrīd jau Saule riet diezgan agri un pēdējais apskates objekts jāpaspēj aplūkot līdz kādiem 18:00.
PIETEIKŠANĀS BRAUCIENAM IR SLĒGTA
Maršruts
1. Seno auto kolekcija Riebiņos.
Brāļu Viktora un Oļega seno auto kolekcija, pārsvarā apskatāmas PSRS laika ražotās automšīnas, lielākā daļa atjaunotas un darbspējīgas. Ļoti ceram, ka šoreiz īpašnieki atradīs mums laiku.
Tikpat kā visas vecās automašīnas atjaunotas tā, ka ar tām var doties nelielā izbraucienā. Ko redzēt tiešām ir daudz. Jaunākā paaudze par šādiem autiņiem, iespējams, nebūs pat dzirdējusi, kut nu vēl redzējusi un aptaustījusi. Nostaļģiskas atmiņas pārņem arī, aplūkojot pirmos televizorus, radio aparātus, rakstāmmašīnas un vēl simts citu lietu, kas raksturo noteiktu laikmetu mūsu vēsturē. Dažs labs priekšmets ir gluži „jauns”: neizpakots un ne reizi nelietots. Starp tiem arī armijas rācija pilnā aprīkojumā – kaut ņem laukā no kastes un esi pirmais, kas to lieto
2.Aglonas baznīcas apskate.
Šajā apskates punktā vairāk tiek plānots izstaigāt baznīcas teritoriju un aplūkot pašu baznīcu no ārpuses.
Latvijas katolicisma centrs un pasaules nozīmes svētvieta. Tās pirmsākumi meklējami 1699. g., kad dominikāņu ordenis nodibina klosteri, bet gadu vēlāk uzceļ pirmo koka baznīcu. 1768. – 1800. g. top mūsdienās redzamā Sv. Dominika mūra baznīca un klostera ēkas. Baroka stilā celtais dievnams izceļas ar diviem 60 m augstiem torņiem. Kancele, ērģeļu prospekts, ērģeles, biktssols un soli ir darināti 18. gs., sānu altāri – 19. gs. sākumā. Centrālajā altārī atrodas glezna “Aglonas Brīnumdarītāja Dievmāte” (17. gs.), kam piedēvētas dziednieciskas īpašības, tādēļ to atklāj tikai nozīmīgāko pasākumu laikā. Pirms Romas pāvesta Jāņa Pāvila II vizītes Latvijā (1993. g.) tika veikti lieli kompleksa pārbūves un restaurācijas darbi. 15. augustā Aglonā ierodas svētceļnieki, lai atzīmētu Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas dienu. 0,1 km no bazilikas atrodas Aglonas Svētavots.
3. Čertoka ezers.
Sufozijas piltuvveida ieplakā izvietotā Velnezera dziļums sasniedz 17 metrus, bet ūdens caurredzamība vietām pat – 12 metrus. Tajā neietek neviena upīte vai avots un arī neiztek. Ezera ūdenī nav lielas ūdensaugu un ūdensdzīvnieku daudzveidības.
Pie ezera ierīkotas atpūtas vietas ar galdiņiem un soliņiem, kā arī ugunskura vietas.
Par Čertoka ezeru jeb Velnezeru apkārtējie iedzīvotāji zina stāstīt daudzus un dažādus nostāstus. Ezera apkārtnē nekad neesot dzīvojuši cilvēki, jo tie pie ezera nav spējuši ilgstoši uzturēties. Šeit cilvēki bieži nomaldas un neatrod ezeru.
4.Borovkas ciemats
Es nespēšu tik labi izstāstīt kā tas ir aprakstits tvnet.lv rakstā, plašāk te: Digeru bohēma Borovkā
Tiesa uzreiz brīdinu, ka šajā apskates objektā ir jāvelta maksimāla uzmanība piesardzībai, jo tur var būt dažādas bedres, kuras nav redzamas no attāluma un citas lietas.
5. Vasargelišķu Skatu Tornis
Beidzot arī es būšu nonācis līdz šai vietai, nekad tur neesmu bijis (kā arī iepriekšējos apskates objektos), bet vienmēr ir ļoti gribējies. Kā arī ļoti ceram, uz labiem laikaapstākļiem.
6.Sventes muiža ar militārās tehnikas muzeju
Šis ir viens no objektiem, kurš atrodas iekštelpās un nepieciešams būs uzzināt galīgo dalībnieku skaitu, lai zinātu vai mūs tur laiž iekšā.
Muzejā apskatāms
- padomju armijas tankus – vidējo tanku T-34 un smagos tankus IS-2 un IS-2M, kas nosaukti par godu Staļinam;
- bruņotas desanta izlūkmašīnas BRDM-2 un BRDM-1;
- militāros transportlīdzekļus Jeep Willys un GAZ-67;
- pašgājējus;
- lielgabalus un citas tehnikas vienības.
6.Daugavpils Cietoksnis
Kā pēdējais apskates objekts ir plānots senais cietoksnis, par šo apskates vietu arī ir pāris jautājumi, jo muzeja eksponāti ir iekštelpās. Kā arī šis ir pēdējais pieturas punkts, līdz ar to varētu jau būt pārāk vēls, lai to apmeklētu. Skatīsimies no situācijas.
Kopsavilkums
Šis maršruts ir aptuveni 600km garšs, laika ierobežojums mums arī eksistē (dienas gaisma), līdz ar to mums nāksies izbraukt visnotaļ agri un mājās no Daugavpils atbrauksim vēlu. Jāieplāno ir pilna diena šim izbraucienam. Ņemot vērā situāciju ar Covid, tad noteikti neēdīsim iekštelpās un visticamāk, nāksies ēst braucot vai apskates objektos.
Kā vienmēr dalībnieku skaits ir ierobežots un kad tiks izņemta reģistrācija, tad arī būs sasniegts dalībnieku limits. Rēķinam uz 30 automašīnām – 60cilv. Tāpēc, ļoti lūdzu, ja kādam situācija mainās un netiek, tad informējiet mūs, rakstot uz info@audilatvija.lv .
Spriežot pēc pieredzes, tad lielākā daļa atsakās tieši pēdējās 60h pirms pasākuma norises. Tas ir un būs vienmēr, tomēr bieži gadās, ka nevaram atrast ekipāžas vietā kādu citu, jo cilvēki tomēr savas brīvdienas plāno. Tāpēc, sirsnīgi iesaku padomāt divreiz pirms piesakies!
Brauciens plānots 02.10, izbraukšanas laiks un lokācija tiks precizēta jau whatsappgrupā